Sausio 28 d. vidurdienį apie 60 Klaipėdos miesto gyventojų susirinko į mitingą, skirtą 74-osios miesto, kaip sakė renginio organizatoriai, išvadavimo metinėms paminėti. Mitinge susitiko Rusijos ambasadorius ir klaipėdietis Viačeslavas Titovas.
Mitingas vyko Skulptūrų parke prie memorialo sovietiniams kariams. Čia atėjo kelios dešimtys senyvo amžiaus rusakalbių, taip pat dalyvavo didelė grupė Rusijos Federacijos generalinio konsulato darbuotojų.
Į renginį atvyko ir Rusijos Federacijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.
Ambasadorius į renginį atvyko lygiai vidurdienį. Pasisveikinęs su keliais klaipėdiečiais jis įsimaišė į jų būrį ir spėjo persimesti keliais žodžiais su V. Titovu. Paskui atsistojo pirmojoje eilėje.
„Čia palaidoti guli beveik 700 tarybinių karių, kurie tuomet gynė nacizmo ir fašizmo skriaudžiamus ir nelaisvėje kamavusius žmones. Šiandien juos (žuvusius karius) turime ginti mes. Negalime jų pamiršti. Tų, kurie vadavo miestą, tų, kurie kovojo su fašizmu. Tų, kurie dėl pergalės triūsė užnugaryje. Manau, kad šis mano raginimas šiandien Lietuvoje kaip niekad aktualus. Mes matome, kad kai kuriose Europos šalyse, taip pat ir šioje šalyje, atgyja žmonės, kurie buvo okupantų pusėje ir jiems talkino. Savaime suprantama, kad mes negalime to abejingai stebėti. Matau, kad ir Viačeslavas Titovas dalyvauja šiame renginy. Visi mes žinome situaciją, kurioje jis atsidūrė. Atstovaudamas Rusijos pusę noriu pasakyti, kad mes esame jūsų pusėje. Tikėkimės, kad sveikas protas nugalės“, – kalbėjo A. Udalcovas.
Jis pasiskundė, kad 2018 m. Rusijai nepavyko gauti nė vieno leidimo rekonstruoti socialinių karių palaidojimo memorialus. Ambasadorius kalbėjo, kad sprendžiant šį klausimą gali tekti panaudoti net ir jėgą: „Tačiau mes toliau sieksime tuos leidimus gauti. Naudosime įvairius poveikio instrumentus, jėgą… Pasakiau jėgą, moralinę ir kitokią, kad išspręstume ir šį klausimą. Labai noriu, kad jūs mus palaikytumėte, nes jūsų pagalba mums labai reikalinga“.
A. Udalcovas priminė, kad minint Leningrado blokados pabaigą Vokietijos Vyriausybė paaukojo Rusijai 12 mln. eurų, kad blokados dalyviams būtų suremontuota ligoninė ir įrengtas informacijos centras. Jis paragino šį faktą palyginti su Lietuvos savivaldybių pozicija į sovietų karių atminimo įamžinimą.
Mitinge dalyvavo ir Seimo narė Irina Rozova, ir buvusi „Klaipėdos autobusų parko“ direktorė Jelizaveta Daugininkienė, kuri yra visuomeninio komiteto „Rusakalbė Klaipėda“ sąrašo lyderė, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandras Gračiovas.